10 stycznia 2011

Książka do wygrania. Lisa-Xiu i Lin-Shi. Córki z Chin


KONKURS trwa na profilu Przystani na Facebooku. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć w komentarzach  pod konkursem na facebookowej stronie Przystani na pytanie: Z jakimi wyzwaniami Waszym zdaniem wiąże się adopcja dziecka, zwłaszcza z zupełnie odmiennej kultury? Konkurs trwa do piątku. Wśród autorów odpowiedzi rozlosujemy książkę Lisa-Xiu i Lin-Shi. Córki z Chin autorstwa  Dido Michielsen i Aukego Koka. Nagrodę ufundowało Wydawnictwo Dobra Literatura. Zapraszam.

10 komentarzy:

 1. Nigdy się nad tym nie zastanawiałam. A szkoda. temat wart przemyślenia.
  Zobaczymy co mi z tego wyjdzie;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jestem w trakcie lektury książki: wiele sobie dzięki niej uświadomiłam na ten temat. Sama adopcja to niesamowite wyzwanie, a jeszcze adopcja dziecka z innej kultury albo dziecka niepełnosprawnego czy chorego to już zwielokrotniony stopień wyzwania.
  Jestem ciekawa Twojej opinii. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Hmmm... zadawanie sobie takich pytań jest trudne, ale codzienne przeżywanie choroby, odmienności (na tle kulturowym) dziecka, borykania się ze spojrzeniami innych, z oczekiwaniami, wreszcie z tym, czego samo dziecko pragnie - jest już czymś zupełnie innym. Prawdziwość pewnych doświadczeń zawsze budzi we mnie respekt...
  Pozdrawiam
  Ps. NieFacebukowi to mają pod górkę ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. tak,ciezki temat...
  wyzwanie dla rodzicow,ale potem tez nalezaloby spojrzec oczyma takiego dziecka.Akurat o tym pomyslalam,bo w klasie mojej corki -lat 12-cie jest dwoje adoptowanych dzieci.Dla pozostalych dzieciakow jest to pewien rodzaj sensacji,duzo pytan,a dlaczego,kto,skad,jak...i tak mysle co w takiej malej glowce siedzi,przeciez sami nie znaja odpowiedzi na wiekszosc tych pytan...trudny temat

  OdpowiedzUsuń
 5. OLQA
  to prawda. :) Na co dzień raczej nas nie dotyka i nie poświęcamy mu zbyt wiele uwagi, tymczasem okazuje się, że sporo jest ludzi, którzy muszą się z nim zmierzyć. Polecam książkę, również ze względu na ukazanie chińskich realiów.

  OdpowiedzUsuń
 6. Malutka

  To prawda. I to, że temat daje do myślenia. I to, że facebookowi mają lepiej. ;) A może załóż tam profil? ;-)

  OdpowiedzUsuń
 7. Emocja, nigdy osobiście nie zetknęłam się ze dziećmi adoptowanymi, ale kiedyś, jako bardzo młoda kobieta myślałam nawet o adopcji, gdybym nie mogła mieć własnych dzieci. Teraz czuję, że to nie jest takie proste. I nawet - jako bardziej świadoma osoba - obawiam się, że może bym sobie nie poradziła – piszę to z perspektywy osoby, która ma własne dziecko i momentami wpada w skrajną bezradność, gdy dziecię nie zachowuje się tak, jak ja tego oczekuję. ;) Czy wobec dziecka adoptowanego miałabym w sobie tyle odwagi i dojrzałości, by być w stanie pokochać je bezwarunkową, bezinteresowną miłością, która niczego nie oczekuje w zamian?

  OdpowiedzUsuń
 8. E nie, ja taka nieprofilowa jestem :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz. :-)