7 maja 2010

Nowy konkurs w Selkar.pl

Zapraszam do udziału w konkursie zorganizowanym przez Selkar.pl wraz z wydawnictwem Nasza Księgarnia. Do wygrania dwa egzemplarze książki Małgorzaty Gutowskiej-
-Adamczyk "Cukiernia Pod Amorem", tom pierwszy: Zajezierscy.

Szczegóły konkursu tutaj. 


Podczas wykopalisk na rynku w Gutowie archeolodzy dokonują niezwykłego odkrycia. Wzbudza ono zainteresowanie córki właściciela cukierni Pod Amorem. Czy Iga rozwikła dawną rodzinną tajemnicę? Czy przepowiednia sprzed wieków naprawdę się spełniła?
W poszukiwaniu odpowiedzi prześledzimy fascynującą historię rozkwitu i upadku jednego z najświetniejszych mazowieckich rodów. Zajezierscy to pierwsza część trzytomowej sagi o Gutowie. Autorka opisuje losy kilku pokoleń kobiet (i ich mężczyzn) w malowniczej scenerii dziewiętnastowiecznych dworków oraz współczesnej prowincji. Znakomicie oddaje koloryt epoki, zarówno jeśli chodzi o realia życia codziennego, jak i przełomowe wydarzenia historyczne. Przeplata przeszłość z teraźniejszością, tworząc niepowtarzalną opowieść o silnych kobietach, ich marzeniach i namiętnościach oraz wytrwałym dążeniu do wyznaczonych celów.
Informacje o książce pochodzą ze strony wydawnictwa Nasza Księgarnia

Blog książki "Cukiernia Pod Amorem" 

8 komentarzy:

 1. Ja sobie daną książkę jakiś czas temu zakupiłam... I czeka w kolejce do przeczytania :)- Życzę zatem wszystkim szczęścia w konkursie :)

  pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ooo, no proszę. Jestem ciekawa Twoich wrażeń. Szczerze mówiąc, w ogóle nie znam ani autorki, ani tej książki. Dowiedziałam się o niej za sprawą tego konkursu. Na pewno jest to forma promocji wydawnictwa i tej konkretnie powieści. Zapowiada się na sporo czytania – trzy dość obszerne tomy. Nie wiem tylko, czy ja za tego typu twórczością przepadam; jeśli jednak takie książki są wydawane, i to przez dość zasłużone wydawnictwo – w końcu to Nasza Księgarnia – to chyba nie jest to jakiś gniot. Mam przynajmniej taką nadzieję.
  Życzę miłej lektury.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo podoba mi się okładka, mam taką słabość, że czasami sugeruję się ciekawą okładką a ta mi bardzo odpowiada. Więc pewnie sięgnę po książkę Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. M,
  pomyślałam o tym samym, gdy pierwszy raz zerknęłam na tę okładkę. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. myślałam o zakupie tej książki, ale kiedy teraz czytam, że mają być trzy tomy, to jakoś się zniechęciłam ... boję się, że ta opowieść będzie przesadnie rozciągana. Jednak poczekam najpierw na recenzje :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Przesadnie naciągana, bo trzyczęściowa? Nie, nie. Ja myślę, że będziecie spragnione następnych części po pierwszej tak jak ja. Bardzo kobieca, ciepła, ale i opowiadająca o dość zwichrowanych losach rodzinnych książka. Ciekawe jest to, w jaki sposób mieszane są czasy, poza tym mimo dość rozległych opisów dziewiętnastowiecznych codzienności książka absolutnie nie zanudza, autorka nie pisze w zależności od epoki zamierzchłym językiem co też sprawia, ze książka jest bardzo przystępna. Czytało mi się to niesamowicie.

  OdpowiedzUsuń
 7. Czytelnicy chwalą powieść:

  http://www.biblionetka.pl/art.aspx?id=87953&aid=342322&answer#342322

  OdpowiedzUsuń
 8. I jeszcze recenzja Kalio z blogu Czytam, więc jestem:

  http://kalioczyta.blogspot.com/2010/05/cukiernia-pod-amorem-zajezierscy.html

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz. :-)