22 stycznia 2010

Ulubieńcy Tatianki


W styczniu byliśmy dwukrotnie na koncertach, podczas których grali i śpiewali ulubieńcy Tatianki. Pierwszy raz zespół Dzień Dobry Tatianka miała okazję usłyszeć w ubiegłym roku na koncercie "Kolędowanie z artystami". Dotąd jej faworytem pozostawała Arka Noego (oczywiście zespół już nie istnieje, ale Tatianka ma płyty z nagraniami Arki). Niemniej odkąd usłyszała w tym roku, 1 stycznia, na "Kolędowaniu z artystami" zespół Dzień Dobry, energetyczna, pełna dźwięków skrzypiec, gitary, akordeonu i cajonu muzyka tak ją oczarowała, że kupiliśmy płytę zespołu. Notabene – ja też zostałam oczarowana tą muzyką.

We wrześniu 2008 roku zespół Dzień Dobry zdobył I miejsce i statuetkę „Serce Szczerozłote” na Krakowskim Festiwalu Twórczości Marka Grechuty „Korowód”. Konsekwencją tego wydarzenia jest program pod tytułem: „Dzień Dobry Panie Marku”, który zawiera utwory Marka Grechuty w  nowych aranżacjach i autorskie piosenki zespołu. 
Płyta "Dzień Dobry Panie Marku" ukaże się na początku 2010 roku.

Kilka dni temu (11 stycznia) wybraliśmy się na koncert charytatywny Kolęda Serc. Wystąpili:

Krystyna Prońko


Anna Treter i zespół Pod Budą: Jan Hnatowicz (gitara), 
 Tomasz Hernik (puzon i akordeon)


oraz zespół Dzień Dobry. Największy entuzjazm Tatianki wzbudził ostatni występ. Zaczarował ją porywającą muzyką. Trudno nie ulec pokusie i nie zatracić się w tych energetycznych, hipnotyzujących i ekspresyjnych rytmach. Przed występem zespołu podeszłyśmy tuż pod "scenę". Kiedy muzycy zaczęli rozstawiać instrumenty, Tatianka rozentuzjazmowana wykrzyknęła na całą salę, aż echo jej odpowiedziało:
– O, panowie przyszli! 
"Panowie" (w tym jedna pani) rozpłynęli się w uśmiechach. 
Teraz, ilekroć Tatianka chce potańczyć, nastawiamy płytę zespołu Dzień Dobry. Nasza latorośl może jej słuchać na okrągło.

 (sł. Marek Grechuta, muz. Jan Kanty Pawluśkiewicz) 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarz. :-)